שם:
טל':
אימייל:
 

טיסנים על שלט

טיסנים על שלט הם דאונים ללא טייס הממונעים בעזרת שלט. טיסנים אלה יכולים להיוצת ממונעים בעזרת מנוע או בעזרת גלי רדיו. טיסנים על שלט משמשים הן ילדים שטיסה היא תחביב ועניין עבורם, והן ילדים המעוניינים לעשות קריירה עתידית מטיסנאות. מובטחת חוויה מדהימה של תזוזת גרם אוויר לעבר האוויר – בשליטה של ילדך. חשוב להיצמד לשטחים פתוחים ולהימנע מלהטיסם במקומות הומי אדם או מקומות צפופים על מנת לא להסב מטרד לסביבה ולשמור על שלמות הטיסן שלך. להלן סוגי טיסנים על שלט:

טיסני רדיו

טיסנים שמוצמד להם קולטן רדיו. טיסנים אלה יכולים להיות טיסני רדיו מנוע, כלומר – המנוע חשמלי, והתקשרות עם השלט – באמצעות גלי רדיו. מנגד, ישנם דגמים בהם שלט הטיסן משפיע גם על המנוע שמותקן בטיסן. על פי רוב, תשדורות הרדיו לטיסן אחראיות על כיווני האוויר שלו, והמנוע – אחראי על תזוזתו הראשונית. הטיסן עובד על ידי תשדורת גלי רדיו לקולטן הרדיו, המעביר את הקלט למנוע. כתוצאה מכך – המנוע נדלק והטיסן מתחיל בתנועה.

טיסני אינפרא אדום

אינפרא אדום היא צורת תקשורת שונה מזו של הרדיו. בשלטי האינפרא אדום ישנה נורה אדומה האחראית ליצירת קשר עם הנורה המקבילה המותקנת על גבי הטיסן. נורה זו גורמת לסגירת המעגל החשמלי של הטיסן, ובכך – להפעלתו. מרגע זה – המנוע אחראי על תזוזת הטיסן, ותשדורות האינפרא האדום על כיווני האוויר.

לסיכום

במאמר זה הוסברו שני סוגי טיסנים: טיסנים על שלט אינפרא אדום וטיסנים על שלט רדיו. ההבדל בין השניים הוא שדהרדיו מסתמך על גךלים תנודתיים המגיעים מן השלט למטוס, והאינפרא האדום מסתמך על הנורית האדומה בשלט, שמשדרת ישירות לנורית האדומה שמותקנת על הטיסן. שתי השיטות זהות באופן הפעלתם, ובעלות תשדורת אלחוטית הגורמת לתזוזת הטיסן. בבחירת טיסנים עבור בנך או בתך, חשוב לקחת בחשבון את מידת החיבור שלהם לתחום ומידת ההתעניינות שהם גילו. במידה ומדובר בילדים שאימצו כבר מגיל צעיר את האווירונאוטיקה כתחביב, ניתן לקנות להם דגם של טיסן בננה, או אפילו דגם של טיסן צבאי המוצע למכירה בלא מעט חנויות טיסנים. במידה והילד אינו קשור לתחום הטיסנים, אך החלטת לקנות לו מוצר זה כמתנה, מומלץ להיצמד לדגם פשוט יותר, ולבדוק האם הוא יגלה עניין בטיסן.